Jesteś : 109376 gościem

  • Pałeczki nawozowe – wygodny sposób dokarmiania roślin

 

  • Składniki pałeczek sklejone są specjalnym lepiszczem, dzięki czemu uwalniane są powoli i zależnie od ilości wody, którą podlewamy. Zapewnia to regularne i bezpieczne zaopatrywanie roślin w pokarm.

 

  • Mgiełki nawozowe – skuteczne dokarmianie dolistne

 

  • Mgiełka dla storczyków nawilża korzenie powietrzne wodą pozbawioną szkodliwych soli. Zawiera submikroelementy i aminokwasy jak w naturze. Mgiełka w tym składzie stwarza namiastkę naturalnego środowiska. Wygoda opryskiwania: lekka mgiełka powstaje przy opryskiwaniu w każdej pozycji, również odwróconej.

 

  • Nawozy płynne z aplikatorem w postaci pompki

 

  • Seria nawozów płynnych ZIELONY DOM to wysokoskoncentrowane odżywki (16% składników pokarmowych) z łatwo przyswajalnym kompletem mikroelementów. Z jednej butelki 300 ml uzyskuje się do 50 litrów nawozu do podlewania. Dzięki odpowiedniej technologii wytworzenia i połączenia makro i mikroelementów nie następuje zjawisko przechodzenia mikroelementów w formy nieprzyswajalne przez rośliny.


 

Kompleksowy nawóz do trawnika o drobnoziarnistej strukturze. Szybkie działanie: drobnoziarnista struktura sprawia, iż pierwsze efekty działania nawozu widoczne są już po kilku dniach od zastosowania. Zapewnia piękną i głęboką zieleń. Zapach lawendy: olejek lawendowy znajdujący się w ziarnach zeolitu sprawia, że w ogrodzie przez wiele dni utrzymuje się przyjemny zapach lawendy. Woń przyjemna dla ludzi jest niemiła dla kretów. Krety nie lubią zapachu lawendy. 

Opakowanie wystarcza na 100m2 trawnika.

Mikoryza jest wzajemnie korzystnym współżyciem roślin i specyficznych grzybów symbiotycznych, nawiązujących bezpośredni kontakt z korzeniami rośliny – gospodarza. Obecna dzięki mikoryzie pozakorzeniowa sieć strzępek grzybowych zwiększa zasięg pobierania i transportu azotu, fosforu i mikroelementów z gleby do korzeni, z których grzyb w zamian uzyskuje niezbędne asymilaty roślin (cukry) stanowiące dla niego źródło węgla i energii. Mikoryza zwiększa odporność roślin na niesprzyjające warunki środowiskowe, np. niewystarczająca dostępność wody i składników pokarmowych w glebie, niewłaściwy odczyn gleby, zanieczyszczenia metalami ciężkimi. Mikoryza występuje u ponad 90% znanych gatunków roślin, zapewniając im optymalne warunki wzrostu i rozwoju.

 

Co daje mikoryza?
• 1000 razy zwiększa powierzchnię chłonną korzeni
• Zwiększoną tolerancję na stresy związane z brakiem wody,       temperaturą, niewłaściwym pH gleby
• Przyspiesza wzrost roślin
• Chroni przed chorobami korzeni
• Poprawia kondycję roślin Superabsorbent wody: 1 gram żelu wchłania do 250 gramów wody. Granulki AquaGel wchłaniają wodę pochodzącą z podlewania, deszczu, mgły oraz rosy. Następnie oddają ją roślinie kiedy ta jej potrzebuje. Trwałość AquaGel w ziemi wynosi ok. 5 lat. Chroni przed suszą. Pozwala na rzadsze podlewanie, chroni przed przelaniem oraz poprawia strukturę gleby.